Seznam produktů výrobce Giefing Burgenland

Vinařství Giefing sídlí v krásném histopickém statku uprostřed městečka Rust na pobřeží Niziderského jezera (Rakousko – Burgenland).

Obhospodařují 14 ha vinic na nejprestižnějších místech v této oblasti. Nejstarší vinice s révou červených odrůd je starší 50ti let.

Každá rostlina se kontroluje mnohokrát od jara do podzimu, aby se vinař ujistil, že roste ve správném směru. Výhonky jsou redukovány a přebytečné hrozny odstraněny za účelem získání maximální fyziologické zralosti.


V závislosti na uspořádání a stáří vinice jsou hrozny na rostlině redukovány na 6 – 8 kusů, dle růstu a kvality révy a hroznů. Pak je čas pozorovat a „naslouchat“ zrání.


Tímto způsobem vinař získává neuvěřitelně husté a tmavé červené víno.


Čas sklizně se stanoví podle klimatu v daném roce a podle kvality hroznů. Vína jsou zpracovány dle nejšetrnějších technologií, řízeného kvašení v nerezových tancích a zrání v nových sudech z francouzského dubu.


Vína z vinařství Giefing jsou nejvyšší kvality, v posledních letech získali řadu ocenění a svoje místo nachází v exklusivní gastronomii po celém světě.před vinotékou


 

Více