Seznam produktů výrobce Tegernseerhof

Tegernseerhof se nachází uprostřed jedné z nejkrásnějších vinařských oblastí v Rakousku – ve Wachau. Rodina Mittelbach, která vlastní toto vinařství se může pochlubit tradici sahající až do středověku. Původní objekty byly postaveny v 1176 v benediktinském komunitě Tegernsee Abbey. Toto opatství bylo uznávaným centem pro literaturu, výrobu ilustrovaných knih a erudici. Opatství bylo po celá staletí producentem vína. Na přelomu 19. století se tato oblast stala součástí Rakouské říše a o desetiletí později šel tehdejší klášter do soukromého vlastnictví.

 Franz Mittelbach a jeho manželka, Mathilde, jsou pátá generace majitelů Tegernseerhof. Od roku 1970 nepřetržitě provozují Tegernseerhof jako rodinný podnik. Dnes, Martin Mittelbach, syn Franz a Mathilde pokračují v rodinné tradici a jejich vína jsou pro svou kvalitu vyvážena do celého světa.

Vinice Tegernseerhof jsou situovány na kamenných terasách údolí Wachau.
Podnebí je příznivé pro pěstování vinné révy, ke kvalitě hroznů přispívá vliv chladných větrů  ze sousedního údolí rakouského Waldviertelu a teplejšího vzduchu z Panonské nížiny. V denní dobu je na úbočí vinice správné množství slunečního světla a v noci kamenitá půda zahřívá rostliny vinné révy teplem, které naakumulovali přes den.


Samozřejmě, že hrozny jsou sbírány ručně a s největší péčí. Výsledkem komplexní vinifikace je: Výrazné víno s elegantní strukturou, s bohatou finesou a dlouhou dochutí.Více