Seznam produktů výrobce Jamek

Josef Jamek

Josef Jamek, zakladatel vinařství, syn Antona Jamka, se už v ranném věku velice zajímal o vinařství. V roce 1936 začal navštěvovat vinařskou školu v Kremsu.
V padesátých letech minulého století vinařství Josef Jamek nakoupil některé vinice, další vinice byly pronajaty. Roku 1959 byl učiněn velký krok s nákupem 1,5 ha ve vinici Ried Klaus.

V roce 1960 byla na vinici Ried Klaus poprvé představena odrůda Riesling. Tato odrůda se poměrně lišila od původně pěstovaných odrůd oblasti. Ryzlink bylo víno s výrazně nižším obsahem cukru. Sudy byly za účelem udržitelné dokumentace zapečetěny notářsky.

S jeho přítelem Prof. Clausem Riedelem vytvořil Josef Jamek své vlastní technologické postupy pro výrobu tohoto Ryzlinku a později i pro jiné odrůdy, takže tato lehká a voňavá vína získali místo na trhu s víny.
Jako jeden z prvních vinařů v Rakousku koupil Josef v roce 1976 nerezové sudy pro své víno, aby kontroloval fermentaci povrchovým zavlažováním.

  Od roku 1996 převzala péči o vinařství Josefova dcera Jutta a Hans Altmann. S velkou láskou k Wachau, jeho kultuře a historii, provozují společně vinařství a navíc zde naleznete velmi dobrou restauraci.

Více