Riesling "Terrassen" Domane Wachau
search
  • Riesling "Terrassen" Domane Wachau

Riesling "Terrassen" Domane Wachau

Vinařství DOMANE Wachau

Odrůda: Ryzlink rýnský
Kvalita: federspiel - pozdní sběr
Původ: Dolní Rakousko, Wachau
Půda: skalní podloží
Vlastnosti: alkohol: 12,0 %
kyselina:   7,7 g/l
zbytkový cukr: 3,0 g/l
objem: 0,75 l

 

296,00 Kč Vč. DPH

244.628099 bez DPH

skladem
Rok: 2016

Původ a teroár

Pro toto víny byly pečlivě vybrány hrozny z různých malých řadových vinic, které se terasovitě tyčí na strmých úbočích údolí Wachau.

Odrůda

Odrůda Ryzlink patří mezi nejoblíbenější rakouské odrůdy. Podíl ryzlinku v clkové rakouské produkci vína činí 3%, ve vinařství Domäne Wachau je tento podíl téměř 20%. Ryzlinky z Wachau se vyznačují zejména elegancí, jemností a vyváženou strukturou vína.

Klasifikace

Federspiel® je registrovaná ochranná známka společnosti Vinea Wachau Nobilis Districtus e.V. Vína s označením Federspiel mají maximální obsah alkoholu 12,5%. Doslazování je striktně zakázané. Název Federspiel znamená „sokolnictví“, které bylo v oblasti Wachau populární mezi šlechtou ve středověku.

Kvašení

Hrozny jsou pěstovány klasickým systémem, který se nazývá Lenz Moser trellis system s průměrným výnosem 5 000 kg na hektar. Hrozny jsou sbírány ručně  v polovině a koncem října. Následně jsou šetrně vylisovány, teplota kvašení je udržována na nízkých teplotách, zrání v ocelových tancích.

Vlastnosti

Krásné žluté víno se zelenými odlesky, ve vůni zralé peckoviny, citrusy a exotické ovoce. V chuti rozpoznáte šťavnaté broskve a jemný nádech liči. Víno je velmi svěží s výraznější kyselostí.

Podávejte dobře vychlazené na cca 9°C.

Vynikající víno k jídlu. Dokonale doprovází polévky, drůbež, šunku a širokou škálu zeleninových jídel. K pití vynikající po dobu dalších 2 až 3 let.

 

Parametry

Země původu
Rakousko
Oblast
Wachau
Odrůda
Ryzlink rýnský
Druh vína
bílé
Objem
0,75l
Ročník vína
2016
Vinařství
Domäne Wachau
Suché
ano