Veltlínské zelené Rotes Tor Fedrespiel
search
  • Veltlínské zelené Rotes Tor Fedrespiel

Veltlínské zelené Rotes Tor Fedrespiel

Vinařství Hirtzberger, Wachau, Dolní Rakousko

Odrůda: Veltlínské zelené
Kvalita: federspiel - pozdní sběr
Původ: Dolní Rakousko, Wachau
Půda: skalní podloží
Vlastnosti: alkohol: 12,5 %
kyselina:   7,7 g/l
zbytkový cukr: 3,0 g/l
objem: 0,75 l

 

613,00 Kč Vč. DPH

506.61157 bez DPH

skladem
Rok: 2016


Během roku jsou keře vinné révy pečlivě ošetřovány. Provádí se krátké prořezávání, striktní redukce množství hroznů a přísná kontrola kvality před a během sklizně. Při ručním sběru jsou vybírány pouze hrozny s nejvyšší fyziologickou zralostí. Mošt je fermentován v ocelových nádržích bez chaptalizace, dokud fermentace nedojde k jeho přirozenému zastavení. Další zrání se odehrává v tradičních velkých dřevěných sudech.

Klasifikace

Federspiel® je registrovaná ochranná známka společnosti Vinea Wachau Nobilis Districtus e.V. Vína s označením Federspiel mají maximální obsah alkoholu 12,5%. Doslazování je striktně zakázané. Název Federspiel znamená „sokolnictví“, které bylo v oblasti Wachau populární mezi šlechtou ve středověku.

Vinice

Podle mýtu je Rote Tor (červená brána) součástí staré městské zdi, která byla během švédských válek nasycena krví. Pěstují se zde hrozny odrůdy Veltlínské zelené, v obou úrovních kvality - Federspiel a Smaragd. Půdní typ se skládá z granátu, slídy, šindu a hnědé půdy.

Vlastnosti

Krásné žluté víno se zelenými odlesky, ve vůni zralé peckoviny, citrusy a exotické ovoce. V chuti rozpoznáte šťavnaté broskve a jemný nádech liči. Víno je velmi svěží s výraznější kyselostí.

Podávejte dobře vychlazené na cca 9°C.

Vynikající víno k jídlu. Dokonale doprovází polévky, drůbež, šunku a širokou škálu zeleninových jídel. K pití vynikající po dobu dalších až 5ti let.

 

Parametry

Země původu
Rakousko
Oblast
Wachau
Odrůda
Veltlínské zelené
Druh vína
bílé
Objem
0,75l
Ročník vína
2016
Vinařství
Hirtzberger
Suché
ano